Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego > Menu Podmiotowe > Zasady funkcjonowania > Zasady funkcjonowania

Zasady funkcjonowania

  Drukuj
 

Spółka prowadzi działalność leczniczą w rodzaju:

1.     stacjonarne i całodobowe świadczenia szpitalne, rozumiane jako wykonywane całą dobę, kompleksowe świadczenia zdrowotne polegające na diagnozowaniu, leczeniu, pielęgnacji i rehabilitacji, które nie mogą być realizowane w ramach innych stacjonarnych i całodobowych świadczeń zdrowotnych lub ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych. Świadczeniami szpitalnymi są także świadczenia udzielane z zamiarem zakończenia ich udzielania w okresie nie przekraczającym 24 godzin;

2.     ambulatoryjne świadczenia zdrowotne, obejmujące świadczenia specjalistycznej opieki zdrowotnej oraz świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej, udzielane w warunkach niewymagających ich udzielania w trybie stacjonarnym i całodobowym w odpowiednio urządzonym, stałym pomieszczeniu. Udzielanie tych świadczeń może odbywać się w pomieszczeniach przedsiębiorstwa Spółki, w tym w pojeździe przeznaczonym do udzielania tych świadczeń lub w miejscu pobytu pacjenta. Działalność lecznicza w rodzaju ambulatoryjne świadczenia zdrowotne realizowane przez Spółkę obejmuje także udzielanie świadczeń zdrowotnych, które obejmują swoim zakresem badania diagnostyczne wykonywane w celu rozpoznania stanu zdrowia i ustalenia dalszego postępowania leczniczego.

Strukturę organizacyjną Spółki tworzą:

1.     przedsiębiorstwa, a w ich ramach jednostki organizacyjne i komórki organizacyjne działalności podstawowej;

2.     jednostki organizacyjne i komórki organizacyjne działalności pomocnicze;

3.      samodzielne stanowiska pracy.

Komórki działalności podstawowej podlegają Dyrektorowi ds. Medycznych w zakresie merytorycznym i organizacyjnym, natomiast w zakresie dotyczącym opieki pielęgniarskiej i położnych podlegają Dyrektorowi ds. Pielęgniarstwa.

Schemat organizacyjny przedsiębiorstwa Spółki znajduje się w zakładce Schemat Organizacyjny.

Oddziałami Szpitala kierują Ordynatorzy, Koordynatorzy albo Kierownicy. Komórki organizacyjne funkcjonują w ramach jednostki organizacyjnej, zgodnie z §18 Regulamin Organizacyjny.

 
 
Wprowadził BZMW/ext.MDemidowicz 07-01-2014
Aktualizujący Lipska Katarzyna (Szpital Praski Sp. z o.o.) 02-08-2022
Zatwierdzający Lipska Katarzyna (Szpital Praski Sp. z o.o.) 02-08-2022
Publikujący Makarewicz Andrzej (GP) (Gabinet Prezydenta (GP)) 02-08-2022
Liczba odwiedzin: 2582